Joga dla początkujących - 3 proste pozy, które możesz wykonywać wszędzieNie musisz być joginem ani spędzać godzin w aszramie, aby praktykować jogę. Możesz to robić prawie wszędzie, o każdej porze i zajmuje to tylko kilka minut. W rzeczywistości możesz nawet wcisnąć się w mini sesję jogi w czasie potrzebnym na wypicie porannej kawy. Istnieje wiele różnych rodzajów jogi z różnymi pozycjami, technikami oddechowymi i praktykami medytacyjnymi. Nie oznacza to jednak, że nie możesz czerpać korzyści z tej praktyki wykonując tylko kilka pozycji. Nawet jeśli nie wiesz, co oznacza namaste, nadal możesz korzystać z dobrodziejstw jogi. Polecamy te trzy pozy jako dobry sposób na rozpoczęcie domowej jogi - każda z nich zajmuje tylko kilka minut, ale są bardzo wymagające dla twojego ciała. Jeśli te pozy wydają ci się zbyt łatwe, spróbuj innej z naszej listy lub poszukaj w Internecie innych wymagających wariantów, które lepiej odpowiadają twoim potrzebom.

Poranny rytuał jogi dla początkujących

Korzyści z porannej jogi są liczne. Na przykład może pomóc ci stać się bardziej elastycznym, poprawić postawę i złagodzić stres. Ale aby czerpać korzyści, ważne jest, aby znaleźć rutynę, która odpowiada Twoim potrzebom.

Możesz wcisnąć się w szybki poranny rytuał jogi, jeśli jesteś w drodze dużo. Alternatywnie, zrób to wieczorem, jeśli czujesz, że lepiej pasuje do twojego harmonogramu. Dobrym pomysłem jest rozpoczęcie dnia od odrobiny ćwiczeń, nawet jeśli jest to tylko szybka sekwencja jogi. To pomoże obudzić swoje ciało i umysł, a to da ci pozytywny brzęk na resztę dnia.

Zacznij od 5-10 minut uważnego oddychania. Pomoże Ci to skupić się na oddechu i uspokoić stres. Możesz to zrobić w dowolnej pozycji, najlepiej siedząc w pozycji wyprostowanej. Następnie wykonaj 3-5 minut delikatnego rozciągania. Może to być w dowolnej pozycji, w której czujesz się dobrze i która relaksuje Twoje ciało. Chodzi o to, aby rozgrzać mięśnie i stawy, więc nie naciskaj zbyt mocno.

Cobra

Kobra jest jedną z najlepszych póz jogi dla początkujących. To świetny sposób na rozgrzanie całego ciała, a zwłaszcza rdzenia. Kobra jest przede wszystkim ćwiczeniem dla twojego kręgosłupa i mięśni brzucha. Jest to świetna pozą, aby rozciągnąć swoje ciało i uspokoić umysł.

Jak zrobić Cobra pose - Zacznij od położenia się na brzuchu. Umieść dłonie pod barkami, dłonie skierowane w dół. Wciśnij przedramiona w ziemię. Unieś głowę, klatkę piersiową i żebra z dala od podłogi. Trzymaj biodra na podłodze i patrz w kierunku stóp. Oddychaj spokojnie przez nos i skup się na swoim ciele i umyśle. Możesz pozostać w tej pozycji przez 30-60 sekund lub wykonać ją jako część dłuższej sekwencji.

Squat

Squat to świetne ćwiczenie dla Twoich ud i pośladków. To potężna i wszechstronna pozycja, którą łatwo wykonać w domu, a która przynosi wiele korzyści dla ciała i umysłu. Przysiad to doskonały sposób na rozciągnięcie nóg i wprowadzenie odrobiny naturalnego ruchu do codziennej rutyny. Kucanie pomaga poprawić trawienie poprzez utrzymywanie narządów we właściwym miejscu. Poprawia również krążenie krwi i reguluje pracę serca. Kucanie jest również świetnym sposobem na poprawę postawy, ponieważ zachęca do siedzenia prosto.

Możesz robić Squat na wiele różnych sposobów, a nawet trzymać go dłużej jako mini trening. Na przykład, można zrobić Squat z rękami w kolanach i trzymać go przez 30-60 sekund, koncentrując się na oddychaniu. Możesz również wykonać Squat trzymając hantle lub talerz na końcu ramion, lub trzymając talerz wagowy przy klatce piersiowej.

Plank

The Plank to klasyczna pozą jogi, która pracuje całe ciało, zwłaszcza rdzeń i dolne plecy. To świetny sposób na rozciągnięcie i wzmocnienie mięśni brzucha, które mogą być wyzwaniem do pracy na własną rękę. Oddychanie jest kluczowe w tej pozie. Jest to również jedna z najlepszych pozycji jogi dla początkujących, ponieważ łatwo ją zmodyfikować, jeśli poczujesz napięcie w ciele.

Jak wykonać pozę Plank - Zacznij od wejścia w pozycję Push-up. Opuść się powoli w dół, a następnie równie powoli wypchnij się w górę. Upewnij się, że oddychasz spokojnie przez cały czas i skup się na swoim oddechu. Przytrzymaj pozycję przez 30-60 sekund, jeśli chcesz rzucić sobie wyzwanie i uczynić ją bardziej efektywną.

Takeaway

Korzyści płynące z jogi są liczne i wynikają z wykonywania zaledwie kilku pozycji, więc możesz wcisnąć mini sesję jogi niemal wszędzie i o każdej porze.

To świetny sposób na odstresowanie się, wzmocnienie ciała i uregulowanie oddechu. Możesz połączyć jogę z medytacją lub wykonywać ją samodzielnie. Joga jest również świetna dla twojego zdrowia psychicznego, ponieważ może zmniejszyć niepokój i zwiększyć uczucia współczucia dla siebie. Joga to także dobry sposób na zmniejszenie przewlekłego bólu pleców i poprawę postawy.

Jeśli jesteś nowy w jodze, nie martw się. Te pozy są idealne dla początkujących i zabiorą twoje ciało na następny poziom za pomocą kilku prostych ruchów.