Sposoby na to, jak możesz trenować swoją sprawność fizyczną w zaledwie 5 minut dzienniePrawdopodobnie czujesz presję noworocznych postanowień i wszystkich tych Instagramowych guru fitness, którzy sprawiają, że czujesz, że nie pracujesz wystarczająco ciężko. Ale spójrzmy prawdzie w oczy, rozdzielczość nie trwała długo, ponieważ wszyscy wiemy, że nie jest łatwo utrzymać motywację i utrzymać zdrowy styl życia. Istnieje jednak kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby utrzymać swoją sprawność i poprawić swoje zdrowie, nawet jeśli nie masz zbyt wiele czasu. Praca na zewnątrz powinna stać się częścią twojej codziennej rutyny, bez względu na to, jak bardzo jesteś zajęty lub zestresowany. Dobrą wiadomością jest to, że nie musisz spędzać godzin na siłowni lub zapisać się na drogi program dietetyczny. Wystarczy, że znajdziesz sposoby, aby dopasować proste treningi do swojego codziennego życia. Oto 6 sposobów, dzięki którym możesz trenować swoją kondycję w zaledwie 5 minut dziennie.

Poranek jest twoim najlepszym przyjacielem

Dla większości ludzi najłatwiej jest zmieścić ćwiczenia na początku dnia. Jeśli możesz, postaraj się, aby stało się to nawykiem. Jeśli masz większe szanse zmieścić się w treningu rano, masz większe prawdopodobieństwo, że stanie się on nawykiem. Jeśli częściej robisz to pod koniec dnia, jest mniej prawdopodobne, że stanie się to nawykiem.

Naukowcy odkryli, że poranne ćwiczenia są lepsze niż wieczorne. Poranne ćwiczenia wiążą się z większymi korzyściami dla kondycji. Obejmują one niższe BMI, niższy stres i lepszy sen.

Poranne ćwiczenia mogą pomóc Ci spalić więcej kalorii i poprawić metabolizm, co może zapobiec przyrostowi masy ciała, a nawet pomóc Ci schudnąć.

Poranne ćwiczenia mogą również pomóc Ci poprawić ogólną siłę, elastyczność i równowagę. Może również pomóc poprawić swój nastrój, złagodzić stres, zmniejszyć niepokój i obniżyć ciśnienie krwi.

Najprostsza rzecz, jaką możesz zrobić

Najlepszym sposobem na rozpoczęcie jest zrobienie tego, co jest najprostsze, aby dopasować się do swojego zajętego życia. Możesz zacząć od zwykłego chodzenia więcej, czy to chodzenie do pracy, czy spacer w lokalnym parku. Nawet coś tak prostego jak chodzenie może mieć niesamowite korzyści.

Chodzenie jest formą ćwiczeń aerobowych, które mogą pomóc w utracie wagi, poprawić zdrowie kości i obniżyć ryzyko chorób serca, cukrzycy i niektórych rodzajów raka.

Jeśli możesz przejść około 15 000 kroków każdego dnia, będziesz na dobrej drodze do utraty wagi. Możesz nawet wyznaczyć sobie czas i chodzić podczas rozmowy telefonicznej.

Chodzenie może pomóc obniżyć ciśnienie krwi, zmniejszyć ryzyko rozwoju cukrzycy typu 2 i pomóc utrzymać zdrową wagę. Jest to świetny sposób na pozostanie aktywnym i sprawnym, zwłaszcza jeśli jesteś kimś, kto nie ćwiczy regularnie.

Podkręć muzykę i tańcz

Innym sposobem, aby się poruszać, jest taniec. Taniec jest niesamowitym sposobem, aby trenować swoją sprawność i bawić się w tym samym czasie. To nie jest tylko dla tych, którzy są do profesjonalnego tańca, nawet dzieci mogą korzystać z korzyści z tańca.

Taniec to nie tylko świetna forma ćwiczeń; to także świetny środek odstresowujący. Kiedy jesteś zestresowany, możesz czuć się tak, jakbyś chciał wpełznąć do łóżka i pozostać tam przez wiele godzin. Ale zamiast tego, spróbuj tańczyć. Jest to świetny sposób, aby wypuścić swój stres.

Taniec jest świetnym treningiem cardio. Może pomóc obniżyć ciśnienie krwi, poprawić nastrój i poprawić odporność. Może również pomóc Ci schudnąć i zmniejszyć ryzyko rozwoju niektórych rodzajów nowotworów.

Jeśli wolisz tańczyć w domu, możesz spróbować tańczyć do muzyki podczas czyszczenia, odkurzania lub robienia naczyń.

Nie zapomnij oddychać

Ćwiczenia są świetne dla twojego zdrowia fizycznego, ale co z twoim zdrowiem psychicznym? Możesz nie myśleć o ćwiczeniach jako sposobie na uspokojenie umysłu, ale jest to jeden z najlepszych sposobów, aby to zrobić. Kiedy jesteś zestresowany, twoje ciało uwalnia hormony, które sprawiają, że czujesz się zestresowany. Ćwiczenia mogą pomóc odwrócić ten stan rzeczy.

Ćwiczenia mogą pomóc w poprawie nastroju i obniżyć ryzyko wystąpienia problemów ze zdrowiem psychicznym, takich jak lęk i depresja. Ale ważne jest, aby znaleźć ćwiczenie, które działa dla Ciebie. Jeśli nie cieszysz się swoją rutyną, nie będziesz czerpać korzyści. Więc znajdź coś, co lubisz i możesz robić regularnie. Niektóre wspaniałe opcje? Bieganie, pływanie, taniec, joga, chodzenie, wędrówki i jazda na rowerze.

Pamiętaj o rozciąganiu

Jeśli masz trochę czasu przed pracą, zanim twoje dzieci wstaną lub zanim pójdziesz spać, rozciągnij swoje mięśnie i zwiększ swoją elastyczność. Nie tylko pomoże Ci to uniknąć kontuzji, ale także pomoże Twojemu ciału się zrelaksować i może zmniejszyć Twój stres.

Możesz wykonywać proste ćwiczenia rozciągające, gdy czekasz na autobus lub siedzisz przy biurku. Nawet kilka minut rozciągania może zrobić dużą różnicę. Eksperci zalecają rozciąganie przez co najmniej 10 minut dziennie.

Kiedy się rozciągasz, zwiększasz swoją elastyczność, poprawiasz swoją postawę i pomagasz mięśniom odzyskać siły po treningu. Możesz rozciągać się podczas oglądania telewizji, podczas dojazdu do pracy lub gdy czekasz, aż kawa skończy się parzyć. Tak długo, jak utrzymujesz swoje ciało w ruchu, możesz skorzystać z rozciągania.

Ćwiczenie nie musi być skomplikowane ani zajmować dużo czasu. Nie ma znaczenia, czy twój trening trwa 5 minut czy 50 minut. Liczy się to, że jesteś konsekwentny i ruszasz swoim ciałem. Jeśli możesz wcisnąć się w 5 minut ćwiczeń dziennie, zrobisz swojemu ciału dobrze. Zwróć uwagę na to, jak się czujesz po ćwiczeniach. Jeśli czujesz się mniej zestresowany, bardziej skupiony lub masz więcej energii, to wiesz, że to działa!