Najlepszy sprzęt do ćwiczeń w domu: Pięć najlepszych urządzeń do utrzymania ciała w dobrej formieĆwiczenia w domu to świetna opcja dla tych, którzy prowadzą pracowite życie lub nie mają czasu na wyjście z domu. Jest to tańsze niż dołączenie do siłowni, a ty możesz ćwiczyć w dresach na osobności, zamiast próbować wyglądać fajnie, gdy jesteś ubrany w spandex przed innymi ludźmi. Niestety, nie wszystkie domowe urządzenia do ćwiczeń są stworzone równe, więc ważne jest, aby zrobić swoje badania przed zakupem jakichkolwiek maszyn lub ciężarów. Jeśli dostaniesz zły rodzaj sprzętu, który nie jest dostosowany do Twoich potrzeb lub nie jest bezpieczny, możesz sprawić, że rzeczy trudniejsze na siebie, a nie łatwiejsze. Istnieją plusy i minusy każdego kawałka sprzętu do ćwiczeń w domu, więc to do Ciebie, które kawałki odpowiadają Twoim osobistym potrzebom najlepiej.

Treadmill

Kiedy większość ludzi myśli o domowych urządzeniach do ćwiczeń, myślą o bieżniach. Podczas gdy bieżnie są świetne do takich rzeczy jak chodzenie, bieganie czy jogging, nie są najlepszym sprzętem, jeśli chcesz wykonywać inne rodzaje ćwiczeń, które wymagają mniejszego zakresu ruchu. Jeśli korzystasz z bieżni, może się okazać, że napinasz resztę ciała, próbując utrzymać stabilizację, co może prowadzić do urazów i bólu. Na przykład, jeśli jesteś przyzwyczajony do biegania na bieżni, możesz nie być w stanie wykonać poprawnie takich rzeczy jak przysiady czy wypady, ponieważ jesteś przyzwyczajony do posiadania czegoś, co trzyma cię w miejscu.

Z drugiej strony, bieżnie są świetne dla tych, którzy mają problemy z kolanami lub stawami, ponieważ możesz kontrolować tempo i zmieniać nachylenie w zależności od potrzeb. Możesz nawet kupić specjalistyczne bieżnie, które symulują chodzenie pod górę lub bieganie, aby pomóc wzmocnić stawy kolanowe.

Rowerek do ćwiczeń

Rowery do ćwiczeń są świetną opcją, jeśli jesteś zainteresowany wykonywaniem cardio w domu. Wspaniałą rzeczą w rowerach do ćwiczeń jest to, że nie wymagają one tyle energii, co chodzenie czy bieganie. Chociaż możesz używać roweru do ćwiczeń, aby zbudować mięśnie, nie jest to świetny wybór, jeśli chcesz zbudować siłę. Dodatkowo, nie są one świetne dla twoich kolan, więc nie są dobrą opcją, jeśli jesteś podatny na obrażenia. Jeśli chcesz wykonać trening całego ciała, rowerek treningowy nie jest najlepszym rozwiązaniem. Jeśli chcesz zbudować mięśnie lub wykonać pełny trening ciała, powinieneś unikać rowerów treningowych.

Platforma do skakania

Jeśli jesteś zainteresowany robieniem cardio w domu, platforma do skakania może być najlepszym wyborem dla Ciebie. Wiele osób nie ma miejsca na rowerek treningowy, więc platforma do skakania jest świetnym wyborem. Skakanka to trening całego ciała, który może pomóc wzmocnić serce, zbudować mięśnie i spalić kalorie. Jednak jeśli masz problemy z kolanami lub martwisz się o zbyt mocne naciskanie na serce, skakanie może nie być dla Ciebie najlepszą opcją.

Hantle

Ćwiczenia bez rąk to świetna opcja, jeśli masz ból pleców lub problemy z kolanami i martwisz się o dodanie wagi do stawów. Ćwiczenia bez rąk są świetne dla początkujących, ponieważ pozwalają na łatwość w rutynie ćwiczeń bez nadmiernego wysiłku. Jednak nie są one najlepszym rozwiązaniem, jeśli chcesz zbudować mięśnie lub zwiększyć swoją siłę. Jeśli próbujesz się wzmocnić, musisz przyłożyć trochę wagi do swoich ruchów. Ćwiczenia bez użycia rąk nie pomogą Ci w tym na dłuższą metę.

Squat Rack/Station

Stojaki do squatu są świetne, jeśli jesteś zainteresowany wykonywaniem ćwiczeń siłowych. Mogą być używane do wykonywania takich rzeczy jak przysiady i wypady, które są świetne do budowania mięśni i spalania kalorii. Squat rack może być używany do każdego rodzaju ćwiczeń, które normalnie zrobić ze sztangą, więc są one doskonałą opcją dla każdego, kto chce zrobić więcej niż cardio w domu. Squat rack to świetna opcja, jeśli martwisz się o swoje kolana. Ponieważ nie kładziesz żadnego ciężaru na kolanach, przysiady są świetną opcją, jeśli masz problemy z kolanami. Jeśli chcesz zbudować mięśnie i zwiększyć swoją siłę, powinieneś zdecydowanie przyjrzeć się zdobyciu stojaka lub stacji do przysiadów. Squats są jednym z najlepszych ćwiczeń do budowania ogólnej siły, więc nie można pójść źle z squat rack.

Jak widać, nie wszystkie domowe urządzenia do ćwiczeń są stworzone równe. Zanim kupisz jakąkolwiek maszynę lub ciężarki, upewnij się, że będzie ona pracować dla twojego ciała i twoich celów fitness. Nie kupuj tylko czegoś, ponieważ wygląda fajnie lub jest popularne, zrób swoje badania, aby upewnić się, że faktycznie działa. Kiedy już wiesz, czego chcesz, upewnij się, że kupujesz coś, co jest wykonane z wysokiej jakości materiałów. Jeśli kupisz tani sprzęt, który łatwo się łamie, po prostu marnujesz swoje pieniądze i masz większe szanse na kontuzję, ponieważ używasz wadliwego sprzętu. Aby uzyskać najlepsze wyniki, ważne jest, aby prawidłowo korzystać z domowego sprzętu do ćwiczeń. Możesz znaleźć tutoriale ćwiczeń online, lub możesz poprosić eksperta fitness w swojej siłowni o pomoc.