Korzyści z wykonywania treningów w domu: Jak zmieniają branżę fitnessNowe badania pokazują, że trening w domu jest bardziej popularny niż kiedykolwiek, co oznacza, że więcej osób kupuje teraz sprzęt do ćwiczeń do swoich domów. Oznacza to również, że producenci tworzą nowe i ekscytujące produkty fitness do domu, aby sprostać zapotrzebowaniu. Badanie przeprowadzone przez Statista pokazuje, że nastąpi wzrost liczby członkostw w domowych siłowniach i studiach skierowanych na ten nowy rynek. W rezultacie, branża fitness w domu rośnie wykładniczo, a przychody mają osiągnąć 13,5 miliarda dolarów w ciągu najbliższych trzech lat. Istnieje wiele korzyści z wykonywania treningów w domu: Nie musisz wychodzić z domu Unikanie transportu publicznego lub martwienie się o złą pogodę może być wymówką, aby nie iść na siłownię. Jednak takie problemy nie istnieją, gdy ćwiczysz w domu! Niezależnie od tego, czy na zewnątrz pada deszcz czy śnieg, nie ma wymówki, by nie osiągnąć docelowego tętna podczas treningu w domu.

Dlaczego trening w domu jest najlepszym wyborem

Dla osób, które nie są zainteresowane treningiem grupowym lub chodzeniem do komercyjnej siłowni, ćwiczenie w domu jest świetną opcją. Jest całkowicie dostosowany do Twoich potrzeb, poziomu umiejętności i celów fitness. Dodatkowo, istnieje szeroka gama produktów fitness dostępnych, które można wykorzystać do stworzenia treningu domowego, który jest odpowiedni dla Ciebie.

Trening w domu może również pomóc Ci pozostać odpowiedzialnym za swoje cele fitness. Jesteś mniej prawdopodobne, aby pominąć treningi lub być leniwy z rutyny, gdy wiesz, że nikt nie obserwuje cię. Nie musisz się też martwić, że nie zdążysz na zajęcia i stracisz okazję do spotkań towarzyskich.

Zaoszczędzisz czas i pieniądze na dojazdach

Jeśli mieszkasz w dużym mieście i pracujesz godzinę drogi od swojego domu, jazda na siłownię i z powrotem może zająć więcej czasu niż sam trening. Podczas gdy transport publiczny może być szybszą opcją, może być również zatłoczony i niewygodny. Ponadto, będziesz musiał uwzględnić parking i czas podróży, aby dostać się do siłowni, gdy już tam będziesz.

Z drugiej strony, treningi w domu to szybki i łatwy sposób na wkomponowanie ćwiczeń w swój dzień. Możesz poświęcić pięć minut na rozgrzewkę, 30 minut na trening i pięć minut na schłodzenie. To zaskakujące, jak niewiele czasu potrzeba, aby uzyskać dobrą sesję potu w, pomimo tego, co widzimy w reklamach!

Domowe treningi są wygodniejsze

To samo można powiedzieć o komercyjnych studiach. Są wygodne, jeśli mieszkasz na tyle blisko, że możesz tam chodzić lub jeździć rowerem, ale nie jeśli musisz jechać samochodem.

Jeśli jednak ćwiczysz w domu, nie jesteś ograniczony godzinami otwarcia siłowni, ani tym, co jest dostępne w tych godzinach. Czy chcesz uprawiać jogę, podnosić ciężary, czy robić trening HIIT, możesz to robić kiedy tylko chcesz.

Nigdy nie będziesz musiał się martwić o treningi w miejscach publicznych, gdy wykonasz treningi domowe. Niezależnie od tego, czy dopiero zaczynasz, czy ćwiczysz od lat, pójście do komercyjnej siłowni może być onieśmielające. Nie wiesz, jakie maszyny są najlepsze dla twojego treningu, czy ktoś cię obserwuje, lub czy w ogóle wykonujesz ćwiczenia prawidłowo. Ćwiczenie w domu może pomóc Ci poczuć się bardziej komfortowo w swojej rutynie treningowej.

Możesz trenować o każdej porze dnia i nocy

Jeśli pracujesz w pracy 9 do 5, możesz nie być w stanie iść na siłownię w tym samym czasie każdego dnia. Jednak nadal możesz wcisnąć się w szybki trening w domu o każdej porze dnia lub nocy. Ćwiczenie w domu podczas przerwy na lunch, na przykład, to świetny sposób na zwiększenie energii i skupienia przez resztę dnia.

Komercyjne siłownie są otwarte w określonych godzinach i możesz nie być w stanie dostać się na siłownię w najlepszym czasie na trening. Na przykład, możesz chcieć ćwiczyć o 5:45 rano, ale wiele siłowni nie otwiera się do 6 rano. Praca w domu pozwala być elastycznym z harmonogramem treningu. Możesz również poświęcić swój czas na niektóre ćwiczenia i treningi. Nie będziesz się spieszyć, aby zejść z bieżni lub zakończyć określoną liczbę powtórzeń.

Dobre dla twojego zdrowia psychicznego

Eksperci zdrowia mówią, że trening jest dobry dla twojego zdrowia psychicznego, zbyt. Pomaga zmniejszyć stres, zwiększyć pewność siebie i poprawić nastrój. Ćwiczenie w domu pozwala na wykonywanie dowolnego rodzaju ćwiczeń. Nie musisz się martwić o koordynację treningu z innymi lub bycie świadomym swoich umiejętności. Możesz poświęcić swój czas z niektórymi ćwiczeniami i zrobić to, co jest najlepsze dla twojego ciała. Nie będziesz popędzany, aby zejść z maszyny lub zakończyć określoną liczbę powtórzeń, co może się zdarzyć w zatłoczonej komercyjnej siłowni.

Trening w domu to świetna opcja dla osób, które nie chcą chodzić na siłownię. Jest to mniej kosztowne, wygodniejsze i mniej czasochłonne niż chodzenie do komercyjnych siłowni. Jest to również świetna opcja dla osób, które dochodzą do siebie po kontuzji i nie chcą przebywać w otoczeniu innych ludzi. I jest to korzystne dla twojego zdrowia psychicznego, zbyt!