6 Najlepszych butów do biegania po chodnikachKiedy masz napięty harmonogram i nie możesz dostać się na siłownię lub tor na świeżym powietrzu, potrzebujesz alternatywy, która nie wymaga dużego planowania. Bieganie po chodniku to idealne rozwiązanie dla ciasnych ram czasowych i napakowanych harmonogramów. Niezależnie od tego, czy na zewnątrz pada deszcz czy śnieg, jest mnóstwo okazji do biegania po chodniku. Ten wygodny trening wymaga niewiele sprzętu i może być wykonywany praktycznie wszędzie, o ile masz dostęp do chodnika. Jest to również doskonały sposób na budowanie wytrzymałości, abyś mógł z łatwością pokonywać dłuższe dystanse w czasie letnich wyścigów lub jesiennych 5K. Jeśli nie znasz tego typu treningu, polega on na bieganiu w górę i w dół po chodniku w odstępach czasowych (zwykle od 100 do 200 metrów). Wspaniałą rzeczą jest to, że jest on dostępny prawie wszędzie - nawet jeśli mieszkasz w kompleksie apartamentów lub małym mieście.

Jak biegać na bieżni

Kiedy ludzie myślą o bieganiu na bieżni, myślą o krytym cardio i sprintach. Bieżnia jest świetnym narzędziem dla biegaczy chcących budować wytrzymałość, trwałość i intensywność. Istnieje wiele sposobów na wykorzystanie bieżni do treningów biegowych. Kluczem do uzyskania jak największych korzyści z biegania na bieżni jest zmieszanie prędkości i nachylenia. Bieżnia to świetna opcja dla biegaczy, którzy nie mogą wyjść na zewnątrz. Niektórzy ludzie mieszkają w miejscach, gdzie jest zbyt zimno, aby biegać na zewnątrz. Inni mogą mieć problemy zdrowotne, które uniemożliwiają im bieganie na zewnątrz. Wreszcie, niektórzy biegacze po prostu wolą bieżnię.

Jeśli mieszkasz w obszarze z dużą ilością opadów śniegu, bieganie po chodniku jest świetnym sposobem na utrzymanie kondycji. Dzięki chodnikowi masz tor i nie musisz się martwić o nieprzewidywalność zimowej pogody. Ten rodzaj biegania to świetny sposób na budowanie wytrzymałości i wzmacnianie mięśni. Jeśli masz ból kolana od biegania, bieganie po chodniku jest świetną alternatywą. Nie musisz się martwić o nadmierne stąpanie i wpływ na kolana. Dodatkowo nie musisz się martwić o dostosowanie kroku do nawierzchni. Bieganie po chodniku to świetny trening o niskiej intensywności dla biegaczy, którzy potrzebują odpoczynku dla swoich nóg. Jak wiele innych sportów, bieganie jest cykliczne. Masz czas, kiedy jesteś sprawny i czas, kiedy jesteś kontuzjowany lub próbujesz odzyskać siły po treningu. Bieganie po chodniku to idealny trening, gdy nie jesteś w nastroju do forsowania się.

3 Porady dotyczące efektywnego biegania na bieżni

Ustaw nachylenie. Aby uzyskać intensywny trening, ustaw bieżnię na dużym nachyleniu. Takie wzniesienie naśladuje bieg pod górę i pomoże Ci szybko zbudować siłę. Aby uzyskać trening wytrzymałościowy, ustaw nachylenie na poziomie jednego procenta. To świetny sposób na zbudowanie wytrzymałości i poprawę formy biegowej. Ustaw prędkość. Prędkość to świetny sposób na urozmaicenie treningu na bieżni. Masz możliwość ustawienia prędkości, która naśladuje Twoją normalną kadencję lub wciśnięcia prędkości do maksimum. W przypadku treningu wytrzymałościowego, ustaw prędkość tak, aby naśladowała Twoją normalną kadencję. Pomoże Ci to budować wytrzymałość bez zbyt szybkiego spalania nóg. W przypadku treningu siłowego, zwiększ prędkość, aby zbudować siłę w nogach i płucach.

4 Najlepsze bieżnie dla biegaczy

Dreadmill to najwyższej klasy bieżnia, która została zbudowana dla biegaczy. Posiada zakres prędkości, który sięga do 12 mil na godzinę. Ta bieżnia ma również zakres nachylenia do 15 procent. Kolejną świetną bieżnią dla biegaczy jest NordicTrack Commercial 1750. NordicTrack ma zakres prędkości do 12 mil na godzinę i zakres nachylenia do 10 procent. Sole Fitness RT76 to kolejna świetna bieżnia dla biegaczy. Ma zakres prędkości do 10 mil na godzinę i zakres nachylenia do 10 procent. Precor 994i Commercial to wysokiej klasy bieżnia z zakresem prędkości do 12 mil na godzinę i zakresem nachylenia do 10 procent.

2 Najlepsze buty do biegania na treningi na bieżni

Jeśli chodzi o wybór najlepszych butów do biegania dla treningów na bieżni, masz kilka opcji. Po pierwsze, możesz kupić specjalistyczne buty do biegania dla treningów na bieżni. Te buty są zaprojektowane tak, aby poradzić sobie z naprężeniem ruchomego pasa. Alternatywnie, możesz użyć swoich zwykłych butów do biegania, ale umieścić specjalną podkładkę na spodzie buta, aby chronić go przed pasem.

Najlepsze buty do biegania do treningu na bieżni to ASICS GEL-DS TRAINER. Jeśli wolisz używać swoich zwykłych butów do biegania, to na spód buta włóż specjalną podkładkę. Superfeet Carbon Elite to najlepszy wybór jeśli chodzi o wkładkę do butów do biegania na bieżni.

1 Najlepszy rower treningowy dla biegaczy

LifeSpan TR-2000 to najwyższej klasy rower treningowy dla biegaczy. Ma zakres prędkości do 12 mil na godzinę, zakres nachylenia do 15 procent i nośność do 350 funtów. Exerpeutic TF10 to kolejny świetny rower treningowy dla biegaczy. Ma zakres prędkości do 10 mil na godzinę, zakres nachylenia do 10 procent i pojemność wagową do 300 funtów.